SALT Elektronik ve Güvenlik Sistemleri Ltd.Şti., HÜRSOFT Yazılım firması ile distribütörlük anlaşması imzalamış olup, İstanbul İlinde tek yetkili olarak Okul Öğrenci Devam Kontrol Sistemleri ile ilgili olarak Satış ve Teknik hizmetlerini yürütmektedir.

 

ÖĞRENCİ DEVAMLILIK KONTROL SİSTEMİ (ÖDKS)

ÖDKS, Öğrenci, Öğretmen ve Personel giriş-çıkış takibini parmak izi, Proximity kart, yüz okumalı biyometrik cihazlar ile takibini, turnike geçiş sistemi ile geçişini amaçlayan ON-LİNE öğrenci devam kontrol yazılımıdır.

Bu sistem ile öğrenciler turnike üzerindeki cihazlara, kart, parmak veya yüz okutma tercihlerinden herhangi birini seçerek sisteme kendisini tanıttıktan sonra, öğrenci bilgilerini (Ad-Soyad-Resim-Sınıf-Veli-vb.) yazılıma anlık olarak on-line olarak aktarır ve Turnikeden geçmesine olanak verir.

Yazılım, Geç gelen, erken çıkan öğrencilerin bilgilerini anlık olarak SMS ile Veliye bildirim yapar.

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemiyle tam entegre ayrıca okulun web sitesi ile entegre olup raporlama sistemiyle günlük, haftalık, aylık öğrenci giriş ve çıkış bilgilerini web’den görme imkanı sunar.

Haftalık yoklama, okuldaki öğrencilerin listesi, tam gün gelmeyen öğrencilerin listesi, erken çıkan öğrencilerin listesi, Günlük yoklama, öğrenci giriş-çıkış listesi, şu anda dışarıda olan öğrencilerin listesi, Haftalık Yoklama (Sınıf Bazında), Öğrenci İzin listesi, Öğrenci Veli detay listesi, Öğrenci adres, telefon listesi ve kütük listesi gibi bir çok raporu hızlı ve güvenilir bir şekilde raporlama yapısı sayesinde, Okul yönetimi İdari işler üzerinde yükü alarak zaman kazancı sağlar.

SMS ve E-Mail ile anlık veya istenen zaman birimlerinde otomatik bildirim yapar.

 

 

HURSOFT OKUL ÖĞRENCİ DEVAM KONTROL PROGRAMI – VELİYE SMS İLE BİLDİRİM

(GELMEYEN – GEÇ KALAN – ERKEN ÇIKAN ÖĞRENCİNİN VELİSİNE SMS İLE BİLDİRİM)

(E-Okul Sistemindeki Öğrenci Kayıtları Hursoft Okul Öğrenci Devam Programına Otomatik Aktarılır)

Hursoft Okul Öğrenci Takip Programı (ÖDKS), bir okul, dershane yada kurslarda eğitim gören öğrenci, öğretmen, personel giriş çıkış takibini amaçlamaktadır. Hursoft Okul Öğrenci Takip Programı, okulun giriş kapılarına yerleştirilen parmak izi ya da kartlı okuyucu ve turnikeler ile öğrencilerin hangi saatlerde ve hangi kapılardan giriş ya da çıkış yaptığını ayrıntılı olarak raporlamakla birlikte isteğe bağlı olarak öğrencilerin belirli saatlerde okul  girişini ya da çıkışını sınırlandırabilmekte; giriş ve çıkışlara yerleştirilen kart yada parmak izi okuyucularıyla okul içerisindeki geçiş noktalarını kontrol etmeyi sağlamaktadır. Turnikeden tanımlanan bilgiler (parmak izi, kart, şifre) diğer turnikelere aktarılması yapılabilir.

 

 

HURSOFT OKUL ÖĞRENCİ PROGRAMI İLE HANGİ BİLGİLERİ VELİYE SMS GÖNDEREBİLİRSİNİZ ?

Tam Gün Devamsızlık Yapan Öğrencinin Velisine Sms Gönderir

Geç Gelen Öğrencinin Velisine Sms Gönderir

Erken Çıkan Öğrencinin Velisine Sms Gönderir

Yarım Gün Yok Yazılan Öğrencinin Velisine Sms Gönderir

Öğrenciye ve Veliye Toplu Sms Gönderir

 

 

HURSOFT OKUL ÖĞRENCİ DEVAM KONTROL PROGRAMI NASIL ÇALIŞIR ?

Okul Öğrenci Takip Programı okul giriş kapılarında bulunan parmak izi ya da kart okuyucular ile giriş ya da çıkış yapan öğrencilerinkart ya da parmak izi bilgilerini Access Point Router cihazı ile kablosuz ortam üzerinden sunucu bilgisayarına aktarmaktadır. Öğrenciye ait kart veya parmak izi bilgileri, tarih-saat değerleri ve işlem türünü (giriş veya çıkışını) alan sunucu bu verileri veritabanına kaydeder ve öğrencinin dersleri bitmeden önce çıkmama gibi daha önceden girilmiş bir engelleme tanımlaması var ise turnike üzerinde bulunan okuyuculara turnikeyi kilitleme komutunu gönderir. Öte yandan sistem, diğer okulların öğrencilerinin bu okula girişine de izin vermiyor.  Okula girmek isteyen kişiler ise kapıdaki güvenlik görevlisine kimliğini bırakarak okula girebilir. Öğrencilerin parmak izi ve fotoğrafları, okula girdiği andaki saat, dakikası ve öğrenci veli bilgileri (veli ad soyad, yakınlık derecesi, veli cep tel) bilgisayar ortamında kaydediliyor. Geç gelen ya da okula gelmeyen öğrencinin velisine otomatik olarak bilgi mesajı gönderiliyor. Veli böylelikle çocuğunun okula geç gidip gitmediğini ya da okula hiç gitmediğini SMS ile bilgilendiriliyor. (Örneğin Sayın ALİ KANER’ in velisi VELİ KANER 01.03.2012 tarihi 18:00 saat itibari ile öğrencimiz okulumuza giriş yapmamıştır. Bilginize.)

 

 

HURSOFT OKUL ÖĞRENCİ TAKİP PROGRAMI İLE HANGİ RAPORLARI ALABİLİRSİNİZ ?

Öğrenci Kayıt Listesi

Öğrenci Cep Telefonu Listesi

Tam Gün Gelmeyenlerin Listesi

Geç Kalanların Listesi

Dışarıda Olanların Listesi

Kişi Giriş – Çıkış Detay Listesi (Kişi Bazında)

Günlük Yoklama Listesi

Haftalık Yoklama Listesi (Giriş – Çıkış Saatli)

Sınıf Bazında Öğrenci Günlük Yoklama Listesi

Öğrenci Adres Listesi

Öğrenci Veli Listesi

Öğrenci Kütük Listesi

Şuan İçeridekilerin Listesi

Erken Çıkanların Listesi

Kişi Giriş – Çıkış Listesi

Kişi Giriş – Çıkış Detay Listesi (Kapı Bazında

Haftalık Yoklama Listesi

Kapı Bazında Günlük Yoklama Listesi

İzin Listesi

Öğrenci E-Mail Listesi

 

HURSOFT OKUL ÖĞRENCİ TAKİP PROGRAMI HANGİ ACCESS KONTROL İŞLEMLERİ YAPILABİLİR ?

Bir Cihazdaki Parmak İzi Kart Ve Şifre Bilgileri Diğer Cihaza Aktarım Modülü

Programdaki Ad Soyad Bilgilerini Cihazda Ki Kart No Yada Parmak İzi No İle Eşleştirip Cihaz İle Eşitleme Modülü

Cihazdaki Ad Soyad Parmak İzi Ve Kart No Bilgilerinin Programa Aktarım Modülü

Cihazdaki Personel Bilgisini Silme Modülü

Cihazdaki Yöneticiyi Kaldırma Modülü

Cihazdaki Tüm Bilgileri Silme Modülü