Kartlı Geçiş Sistemleri, işyerlerine personel devam kontrol sistemi ( PDKS) , binalarda geçiş kontrol sistemi (Access control ) , otellerde ve restoranlarda akıllı kart sistemi olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Kartlı Geçiş Sistemlerinde çok değişik yapıda kartlar kullanılmaktadır. Proximity kartlar , mifare kartlar , HID kartlar , akıllı kartlar , barkodlu kartlar ve manyetik kartlar bunlardan bazılarıdır. Mifare kartlara ve akıllı kartlara bilgi yüklemek mümkündür. Proximity kartlara ise bilgi yüklemek mümkün olmamaktadır. Ayrıca kartlar üzerine kurum ve kişi bilgileri basmak mümkündür. Termal transfer baskı makinesi ile resim de basılabilmektedir.

Parmak izi Geçiş okuyuculu geçiş sistemlerinde geçiş yapan kişilerin güvenli geçişinde kullanılmak üzere kullanılan parmak izi okuyucular kişinin parmak izi bilgisini kısa sürede işler ve kişiye geçiş izni verilip verilmeyeceğine karar verir.Parmak izi okuyucunun faydaları bilindikçe parmak izli geçiş sistemini tercih eden firmaların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Parmak izi okuyucularını ofis, fabrika, otel, okul, vb giriş çıkışları için uygundur. Hassas parmak izi sensörü ile parmak izi tanıma işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir ve yığılmaların önüne geçilmiş olur. Parmak izi yoklama cihazlarını parmak izi kapı kilidi olarak da kullanabilirsiniz. Parmak izi ile açılan kapılar vasıtası ile yetkisiz geçişlerin de önüne geçilmiş olur.