Otomatik bariyer sistemleri aracın hızlı, kesintisiz ve güvenlik sorgulaması yapılmış olarak geçişini sağlar.Otomatik bariyer sistemlerinin en yaygını ve kullanışlısı HGS sistemi (Hızlı geçiş sistemi), OGS sistemi (otomatik geçiş sistemi) ve SGS Sistemidir (Serbest geçiş sistemi). Aslında bu üç sistemde birbiriyle aşağı yukarı ayıdır. Köprü yahut otoyol gişelerinde de kullanılan bu sistemler daha önceden tanımlanmış araçların geçişine imkan verir.

Yoğun güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı gerçekleştirilen mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yayalaştırma projesi uyguladıkları sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır. Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde, tesis girişlerinde, bina giriş kapıları vb. yerlerde güvenliğin sağlanması açısında kullanılan sistemlerdir. Mantar bariyerler, hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olmak üzere iki çeşittir. Birde Ledli mantar bariyer sistemleri bulunmaktadır. Ledler, hidrolik ve pnömatik bariyer sistemlerine entegre edilmektedir.

Mantar bariyer sistemleri, uzaktan kumanda, plaka okuma, kartlı geçiş, buton ve ogs’li geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar Bariyer sistemleri aynı zamanda istenilen çap ve yüksekliğe göre de üretilmektedir.

Salt Güvenlik, her türlü bina ve villa yapısına uygun projelendirme ve ürün seçimleri ile sorunsuz çözümler sunar.