Evinize veya iş yerinize kurulan ve sinyalleri Alarm Kontrol Merkezi tarafından 7/24 takip edilen bir alarm sistemi, öncelikli olarak davetsiz misafirleri bu lokasyondan uzak tutar ve üstün bir caydırıcılık sağlar. Alarm sistemi ve Alarm Kontrol Merkezi Hizmetleri aşağıda açıklanan adımları takip eder.

Algılama :

Evinize veya işyerinize kurulan alarm sistemi içerisindeki dedektörlerin algıladığı hareketler panele iletilir. Alarm paneli, telefon/gsm/internet hatları üzerinden otomatik olarak Alarm Kontrol Merkezi ile irtibata geçer ve aynı zamanda lokasyonda kurulu sirenleri de harekete geçirir.

 

Anında Müdahale:

Alarm durumundan haberdar olan Alarm Kontrol Merkezi uzman operatörleri aracılığı ile anında gerekli kişileri haberdar ederek ilgili birimleri de olaya müdahale etmeleri için harekete geçirir.

 

Adres Bildirimi:

Alarm Kontrol Merkezi yangın, gaz kaçağı gibi durumlarda anında aboneye ve ilgili birimlere haber verdiği gibi, şifre paneli üzerinde yer alan ambulans tuşuna basıldığında ilgili lokasyona ambulans yollar veya verilmiş bilgiler doğrultusunda sağlık sigortası poliçesinde belirtilen anlaşmalı kurumu haberdar eder.
Panik Butonu:

Sistem açık veya kapalı pozisyonda olsa dahi panik butonunun kullanılması durumunda ilgili kişilere haber verilirken aynı zamanda da kolluk kuvvetlerine haber verilir.

 

Alarm Kontrol Merkezi tüm bu işleri T.C İçişleri Bakanlığı’nın 5188 sayılı kanun ve uygulamayönetmeliğine göre düzenlenmiş olan ALARM MERKEZİ KURMA ve İZLEME İzin Belgesi’ne dayanarak yapmaktadır